Gabinet Zdrowych Stóp powstał z myślą o osobach poszukujących kompleksowej i profesjonalnej pomocy z zakresu pielęgnacji stóp.
nd: zamknięte
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

nd: zamknięte
Title Image

Wrastające paznokcie

wrastające paznokcie

Odczuwasz ból w okolicy paznokcia u stopy? Płytka paznokciowa zaczęła wbijać się w skórę palca? To bardzo częsta dolegliwość zwana po prostu wrastającym paznokciem. Jej ignorowanie może mocno obniżyć komfort chodzenia. Podolog stosuje bardzo skuteczne, a przede wszystkim nieinwazyjne metody terapii. Jeśli zmagasz się z wrastającym paznokciem, przyjdź na wizytę do mojego gabinetu na ulicy Jagiellońskiej 74 w Kielcach.

Do wrastania paznokcia dochodzi, kiedy jego boczne krawędzie uszkadzają otaczającą je tkankę powodując ból, powstanie stanu zapalnego oraz rany. Do wrastania paznokci zazwyczaj przyczyniają się: niewłaściwe (zbyt głębokie) wycinanie brzegów paznokcia, rozmiękczenie wałów około paznokciowych spowodowane nadpotliwością stóp, noszenie ciasnego obuwia o wąskich czubkach, nagły wzrost masy ciała, urazy mechaniczne i inne. Do korekty paznokci wrastających w gabinecie podologicznym stosowane są tamponady separujące płytkę paznokcia od wału około paznokciowego oraz różnego typu metalowe klamry korygujące dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta.

Chirurgiczne usunięcie płytki paznokciowej (awulsja) lub jej klinowa resekcja najczęściej prowadzą do nawrotów dolegliwości.

Specjalnie dobrane klamry, są również stosowane w przypadku wkręcających paznokci.