Gabinet Zdrowych Stóp powstał z myślą o osobach poszukujących kompleksowej i profesjonalnej pomocy z zakresu pielęgnacji stóp.
nd: zamknięte
info@example.com

Related Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

nd: zamknięte
Title Image

Podstawowy zabieg podologiczny

podstawowy zabieg podologiczny

Szukasz dobrego podologa w Kielcach do podstawowego zabiegu podologicznego?

Doskonale trafiłeś. W naszym gabinecie świadczymy najwyższej jakości usługi. U nas wykonasz podstawowy zabieg podologiczny, który pomoże poprawić komfort chodzenia, jego regularne wykonywanie utrzyma twoje stopy w doskonałej kondycji. Przeczytaj więcej o podstawowym zabiegu podologicznym i umów się na wizytę w moim gabinecie na ulicy Jagiellońskiej 74 w Kielcach.

Podstawowy zabieg podologiczny nazywany jest także pedicure medycznym lub leczniczym

Ma na celu kompleksową pielęgnację stóp. Obejmuje prawidłowe skrócenie płytki paznokciowej, opracowanie wałów okołopaznokciowych oraz całej podeszwy. Jest bezpieczny i precyzyjny, a dzięki niemu Twoja stopa będzie zadbana kompleksowo.

W trakcie zabiegu zostaną opracowane:
  • zrogowacenia(odciski, modzele)
  • pęknięcia i rozpadliny skórne
  • oraz zdiagnozowane inne dolegliwości, jak np. wrastające/wkręcające paznokcie, grzybica, rogowiec, łuszczyca, brodawki wirusowe, palce młotkowate, płaskostopie poprzeczne itp.

Warto podkreślić, że pedicure leczniczy różni się znacznie od pedicure kosmetycznego.

Podstawowy Zabieg Podologiczny jest wykonywany bez rozmaczania naskórka, a więc zminimalizowane jest ryzyko zbyt głębokiego jego usunięcia. Hiperkeratozy usuwane są sterylnym ostrzem skalpela, a jednorazowe frezy służą jedynie do zamknięcia łusek i wygładzenia skóry. Eliminuje to ryzyko przegrzania opracowywanej powierzchni, co skutkowałoby powstaniem ponownych zrogowaceń na uszkodzonej tkance.

Po wykonanym zabiegu podolog udzieli rad na temat prawidłowej pielęgnacji domowej oraz w razie potrzeby ustali dalsze postępowanie lecznicze.

Dowiedz się, czym są modzele, które często są usuwane przy podstawowym zabiegu podologicznym.