Gabinet Zdrowych Stóp powstał z myślą o osobach poszukujących kompleksowej i profesjonalnej pomocy z zakresu pielęgnacji stóp.
nd: zamknięte
info@example.com

    Sorry, no posts matched your criteria.

nd: zamknięte
Title Image

Usuwanie brodawek

podstawowy zabieg podologiczny

Na skórze twoich stóp pojawiły się twarde punkty? Z czasem zmiany zaczęły się rozprzestrzeniać? Możliwe, że na twoich stopach pojawiły się brodawki. Dolegliwość ta często pojawia się u osób młodych, jednak wirusem może zarazić się każdy. Przeczytaj więcej o brodawkach wirusowych. Umów się na konsultację w moim gabinecie, jeśli nie masz pewności, co dokładnie pojawiło się na stopie. Pacjentów przyjmuję w budynku przy ulicy Jagiellońskiej 74 w Kielcach.

Brodawki wirusowe (kurzajki)

Są zmianami skórnymi wywołanymi działaniem wirusa HPV. Najczęściej do zarażenia dochodzi w miejscach użyteczności publicznej, gdzie bosa stopa ma kontakt z podłożem(basen, sauna, hotel, przymierzalnia).

Właściwe rozpoznanie kurzajki

Istotne jest prawidłowe różnicowanie tego typu zmian skórnych, ponieważ często brodawki mylone są przez pacjentów z odciskami. Zastosowanie na kurzajkę aptecznych preparatów typu „maść na odciski” skutkuje zazwyczaj poparzeniem skóry i rozsianiem zmian chorobowych.

Usuwanie brodawek w gabinecie podologicznym

W gabinecie podologicznym brodawki usuwane są przy użyciu preparatów chemicznych. Terapia jest zazwyczaj długotrwała i zależy od czasu trwania i stopnia zaawansowania zmian, kondycji układu odpornościowego oraz samodyscypliny pacjenta. Sam zabieg jest jednak bezbolesny dla klienta.

Podolog potrafi bezbłędnie odróżnić brodawkę od odcisku.