Gabinet Zdrowych Stóp powstał z myślą o osobach poszukujących kompleksowej i profesjonalnej pomocy z zakresu pielęgnacji stóp.
nd: zamknięte
info@example.com

    Sorry, no posts matched your criteria.

nd: zamknięte
Title Image

Wkręcające paznokcie

Wrastające paznokcie

Skuteczne leczenie wkręcających paznokci

Jeśli zauważyłeś, że Twój paznokieć zaczął się zwijać i powoduje znaczny ból podczas chodzenia, to prawdopodobnie zmagasz się z wkręcającym paznokciem. W leczeniu tej dolegliwości bardzo ważne jest znalezienie przyczyny jej powstawania. Podolog stosuje bardzo skuteczne terapie, które są całkowicie bezinwazyjne. Dowiedz się jak dokładnie wygląda wkręcający paznokieć i zajrzyj na konsultację do mojego gabinetu na ulicy Jagiellońskiej 74 w Kielcach.

Przyczyny powstawania wkręcających paznokci

Do wkrętu paznokcia dochodzi, kiedy płytka jednostronnie lub obustronnie zawija się bocznie do środka tworząc kształt rurki. Przyczyny powstawania tych zmian upatrywane są w nieprawidłowej biomechanice chodu, co skutkuje powstawaniem zmian kostnych w paliczkach dalszych. Paznokieć wkręcając się uciska łożysko, powoli je miażdżąc, co powoduje duże dolegliwości bólowe.

Nieprawidłowy wzrost paznokci – jak leczy go podolog?

Za pomocą odpowiednich klamer podolog potrafi przywrócić prawidłowy kształt paznokcia. Najczęściej terapia wymaga kilku wizyt i stałej kontroli postępów leczenia. Specjalista po nadaniu paznokciowi odpowiedniego kształtu, kieruje na dalszą terapię w celu utrwalenia efektu i zapobiegnięciu nawrotom schorzenia.

Dowiedz się też, jakie są przyczyny wrastających paznokci.