Gabinet Zdrowych Stóp powstał z myślą o osobach poszukujących kompleksowej i profesjonalnej pomocy z zakresu pielęgnacji stóp.
nd: zamknięte
info@example.com

    Sorry, no posts matched your criteria.

nd: zamknięte
Title Image

Podstawowy zabieg podologiczny

podstawowy zabieg podologiczny

Szukasz dobrego podologa w Kielcach do podstawowego zabiegu podologicznego?

Doskonale trafiłeś. W naszym gabinecie świadczymy najwyższej jakości usługi. U nas wykonasz podstawowy zabieg podologiczny, który pomoże poprawić komfort chodzenia, jego regularne wykonywanie utrzyma twoje stopy w doskonałej kondycji. Przeczytaj więcej o podstawowym zabiegu podologicznym i umów się na wizytę w moim gabinecie na ulicy Jagiellońskiej 74 w Kielcach.

Podstawowy zabieg podologiczny nazywany jest także pedicure medycznym lub leczniczym

Ma na celu kompleksową pielęgnację stóp. Obejmuje prawidłowe skrócenie płytki paznokciowej, opracowanie wałów okołopaznokciowych oraz całej podeszwy. Jest bezpieczny i precyzyjny, a dzięki niemu Twoja stopa będzie zadbana kompleksowo.

W trakcie zabiegu zostaną opracowane:

  • zrogowacenia(odciski, modzele)
  • pęknięcia i rozpadliny skórne
  • oraz zdiagnozowane inne dolegliwości, jak np. wrastające/wkręcające paznokcie, grzybica, rogowiec, łuszczyca, brodawki wirusowe, palce młotkowate, płaskostopie poprzeczne itp.

Pedicure leczniczy różni się od pedicure kosmetycznego

Podstawowy Zabieg Podologiczny jest wykonywany bez rozmaczania naskórka, a więc zminimalizowane jest ryzyko zbyt głębokiego jego usunięcia. Hiperkeratozy usuwane są sterylnym ostrzem skalpela, a jednorazowe frezy służą jedynie do zamknięcia łusek i wygładzenia skóry. Eliminuje to ryzyko przegrzania opracowywanej powierzchni, co skutkowałoby powstaniem ponownych zrogowaceń na uszkodzonej tkance.

Po wykonanym zabiegu podolog udzieli rad na temat prawidłowej pielęgnacji domowej oraz w razie potrzeby ustali dalsze postępowanie lecznicze.

Dowiedz się, czym są modzele, które często są usuwane przy podstawowym zabiegu podologicznym.