Gabinet Zdrowych Stóp powstał z myślą o osobach poszukujących kompleksowej i profesjonalnej pomocy z zakresu pielęgnacji stóp.
nd: zamknięte
info@example.com

    Sorry, no posts matched your criteria.

nd: zamknięte
Title Image

Usuwanie odcisków

usuwanie odcisku na stopie

Zauważyłeś stwardniałe punkty na swojej stopie? To mogą być odciski.

Pewnego dnia na swojej stopie dostrzegłeś dziwne twarde punkty, które z czasem zaczęły powodować ból i przeszkadzać w chodzeniu? Te zmiany skóry mogą być odciskami. W moim gabinecie podologicznym usuwam bezboleśnie samą zmianę, a także znajduję przyczynę powstawania odcisków. Jeśli masz podobny problem, umów się na konsultację w gabinecie na ulicy Jagiellońskiej 74 w Kielcach.

Odcisk tworzy się na skutek nadmiernego stałego punktowego ucisku

Charakteryzuje go obecność rogowego czopu, tzw. „rdzenia”, który uciskając zakończenia nerwowe powoduje dotkliwy ból. Niezwykle ważna jest prawidłowa diagnostyka, gdyż odciski często mylone są z brodawkami wirusowymi.

Usuwanie odcisków u podologa

W gabinecie podologicznym odciski usuwane są bezboleśnie, bez naruszania tkanek okalających zmianę, a zastosowane po zabiegu odciążenia i zalecenia dotyczące pielęgnacji domowej minimalizują ryzyko nawrotu.

Przyczyny powstawania odcisków

Odciski są częstym schorzeniem stóp. Początkowo nie są groźne, lecz nieleczone mogą prowadzić do komplikacji.

Odciski na stopach powstają poprzez:

  • noszenia niewygodnego lub ciasnego obuwia
  • nieprawidłowy sposób chodzenia
  • infekcje

Domowe sposoby leczenia odcisków często okazują się nieskuteczne. Zapisz się na wizytę do podologa i postaw na skuteczne działania specjalisty.

Dowiedz się jak usuwamy brodawki, które często są mylone z odciskami.